Традиція львівських благодійних балів має багатовікову історію. Відроджуючи цю шляхетну форму меценатства, 30 травня 2008 року у Львові відбувся перший Благодійний Фольк-Баль «Перелаз’» на підтримку талановитих студентів Українського Католицького Університету. Цього року ми радо вітаємо наших шановних гостей уже на десятому Балю.

Український католицький університет є недержавним навчальним закладом – не отримуючи жодного державного фінансування, він функціонує завдяки підтримці благодійників з України та з-за кордону. На сьогодні повна вартість навчання студента за один академічний рік в Університеті становить 3000 у.о, а оплата, яку самостійно здійснює студент за рік свого навчання, становить тільки 20% від цієї суми. Щоб компенсувати цю різницю, Університет звертається по допомогу до різноманітних фондів та приватних доброчинців.

Один з найкращих способів допомогти Університету – це підтримати наших студентів і стати фундатором стипендії. Стипендійна підтримка студента – дуже дієвий спосіб допомогти конкретній молодій особі і всьому Університету. Саме для підтримки талановитих студентів та студентів із малозабезпечених сімей 2008 року Університет заснував Стипендійний фонд ім. Митрополита Андрея Шептицького. Фонд отримав ім’я Великого Митрополита на знак того, що УКУ прагне продовжувати справу підтримки кращих студентів, яку творив свого часу Великий Митрополит. Фольк-баль «Перелаз’» – це найвідповідніша нагода наповнити Фонд та у святковому колі приятелів Університету відзначити тих, які зголосилися стати фундаторами іменних і корпоративних стипендій чи склали пожертви на його цілі та потреби.

Успіх Фольк-Балю – це, насамперед, щедрість його гостей, підтримка спонсорів, жертовність провідних українських художників та артистів. Минулого року під час Благодійного Фольк-Балю «Перелаз’» було зібрано близько 3 мільйонів гривень та надано стипендійну підтримку понад 40 студентам.