2016

Фольк-баль «Перелаз’-2016»: фундатори УКУ задекларували понад 3 млн грн на підтримку студентів

Близько 250 запрошених жертводавців, понад 3 млн грн задекларованих коштів і 41 заснована стипендія – такі ключові цифри озвучили організатори IX фольк-балю «Перелаз’-2016», який провели 5 червня на підтримку талановитих та малозабезпечених студентів Українського католицького університету.

ФОТОгалерея

alx5340-1024x681
Щорічний благодійний баль «Перелаз’» традиційно відбувається влітку і збирає друзів, приятелів УКУ як з України, так і з-за кордону – США, Канади, Китаю та інших країн. Усі в традиційному дрес-коді – українських вишиванках.

Тут вони спілкуються, знайомляться і беруть участь у спільній забаві. Цього року –  під музику гурту С.К.А.Й. і тернопільського гурту Фіра, в минулому відомого під назвою “Джазова фіра”.

Кількість присутніх вразила – приміщення університету стає затісним, щоб вмістити усіх охочих тут побувати, зазначає керівник відділу розвитку УКУ Ольга Зарічинська.

«На першому «Перелазі» до нас завітали близько 60 людей, серед яких і дорослі, і діти.  Тішимося, що з кожним роком бачимо все більше людей, які підтримують університет. Цього року стільки людей, що приміщення стає замалим для наших гостей. Насправді було ще більше охочих, але ми побоялися, що не зможемо всіх помістити. Хочемо мати ще більше приміщення, щоб запросити більшу кількість жертводавців. Надіємося, що через 10 років будемо святкувати у потрійній кількості наших друзів. Перш за все, це родинне свято, адже тут ми спілкуємося і водночас допомагаємо розвивати університет», – розповіла вона.

Вже впродовж 9 років фундатори своєю присутністю на бенкеті засвідчують повагу і довіру до УКУ. Своєю чергою університет продовжує відкривати нові навчальні програми і набирати щораз більше студентів.

13077_alx5428

Як зауважив ректор УКУ о. Богдан Прах, завдання університету – не просто надати молодим людям якісну освіту, але й належну особистісну формацію: «Ми це плекаємо і за це молимося. Освіту можна здобути у багатьох вишах, а хорошу формацію – не всюди. Ми формуємо наших студентів, щоб вони були добрими людьми, розуміли своє покликання і мали чітке бачення свого професійного майбутнього. Кожного року збираємося тут незалежно від ситуації в державі. Ми йдемо з духом Христового воскресіння – з великою надією, що разом ми зможемо. Зможемо бути ініціаторами і провідниками змін в нашій країні», – сказав ректор у вітальному слові до фундаторів УКУ.

Більшість із присутніх на фольк-балі – вже давні приятелі університету, хоча є і нові обличчя. Заступник фінансового директора «Мрія Агрохолдингу» Ірина Дмитерко вже 6 років поспіль підтримує УКУ. Свого часу вона навчалася тут у Львівській бізнес-школі. «Я закохалася в цей університет і не бачу для себе альтернатив. Тут чудова спільнота, хороші студенти і якісна освіта. Вкладати у цей університет – відчувати себе долученим до великої справи. Стараюся щороку підтримувати контакти із іншими жертводавцями, буваючи на цьому заході», – каже вона.

alx5733-1024x681

Директор Благодійної організація «Фундація Духовного Відродження» о. Тарас Милян навчається в УКУ на програмі управління неприбутковими організаціями в Інституті лідерства і управління: «Завдяки УКУ я отримую багато знань, навчання тут – це нагода отримати не просто інформацію, а чисті знання. Це надзвичайно велика і хороша платформа для спілкування. Я хочу сюди вкладати, бо тут виховують людей совісті. Це одне з місць розвитку суспільства».

Засновниця Школи св. Софії Оксана Кочерган на «Перелазі» – вдруге. Каже, після першого ж фольк-балю зрозуміла, що хоче продовжувати брати участь у таких зустрічах: «У глибині душі ми прагнемо двох важливих речей – краси і добра. На «Перелазі» я відчуваю, що отримую багато і краси, і добра. УКУ для мене багато значить. Вважаю, що на всьому пострадянському просторі це чи не один виш, який дбає за духовну, моральну та інтелектуальну формацію молодого покоління. Тому я хочу внести хоча б маленьку лепту в те, щоб талановиті студенти могли тут вчитися».

_ALX5490

Чи то через набутий досвід, чи то через обставини на певному етапі життя у людини виникає потреба поділитися тим, що маєш, зазначає ще один довгорічний фундатор УКУ, генеральний директор мережі аптек D.S. Олег Никулишин: «Ділитися можна не тільки грошима, але й часом, як це роблять наші волонтери. Просто спілкуючись одне з одним. Допомагати, робити добро – це природня людська потреба. Саме поняття «благодійності» стало трішки заїждженим, бо ним часто спекулювали на політичному полі. Але якщо озирнутися в минуле, то це просто те, що робить нас людьми. Жертвувати, віддавати десятину, чинити добрі – це християнські якості, цьому навчає Біблія».

На спільній забаву фундатори УКУ прийшли разом зі своїми дітьми. Тут для них багато смаколиків, майстер-класів, квестів, ляльковий театр та інтерактивне шоу. Відтак, для більшості з них благодійництво асоціюватиметься з атмосферою єдності, щедрості, радості і краси.

alx5788-1024x681

 

Гроші – це «зелена енергія», яку треба віддавати на побудову чогось вартісного, вважає фундаторка УКУ з США Олена Бойко, батько якої навчався у довоєнній Львівській богословській семінарії і є засновником сталого фонду (ендавменту) для підтримки розвитку богословських наук в УКУ. Пані Олена продовжує добру традицію свого батька і вирішила заснувати ще другий окремий фонд. «У нашій сім’ї Церква була на першому місці, – розповідає вона. – Наш батько тяжко працював, його життя завжди було церковним.  Я належу до другого покоління емігрантів в США. Ми часто приїжджаємо до УКУ. Ми маємо підтримувати нашу церкву на світовій арені. Тепер вже знають, що є східна католицька церква і я радію цьому».

alx5897-1024x681

Товариство, яке ви творите, променує, звернувся до присутніх на забаві президент УКУ владика Борис (Ґудзяк): «Є багато людей, які маючи все, є досить сквашені і нещасливі. Нам усім дуже важливо бути разом, жити і творити разом – у цьому наше покликання. Запрошуйте до свого товариства друзів. Бо Україна сьогодні потребує здатності бути разом, тішитися, співати і зберігати віру в перемогу. Коли вас бачу, я відчуваю себе переможним. Варто поширювати те, що ви зараз переживаєте», – наголосив владика.

Під час фольк-балю жертводавці УКУ взяли участь у благодійній лотереї та аукціоні, на якому були представлені картини відомих українських художників: Володимира Богуславського, Василя Бажая, Лялюк Наталії, Дениса Струка, Сергія Гая, Михайла Демця, Богдана Сороки, Романа Романишина та інших. Серед експонатів були ікони від іконописної школи УКУ «Радруж», згарди від Роксоляни Шимчук, статуетки Василя Ярича, Портнової-Кириченко, Олесі Дворак-Галік.

alx5979-1024x681

Зібрані під час аукціону кошти підуть до стипендійного фонду імені Митрополита Андрея Шептицького для підтримки студентів університету.

Нагадаємо, перший Благодійний Фольк-Баль «Перелаз’» відбувся у Львові 30 травня 2008 року. УКУ є недержавним навчальним закладом і працює завдяки підтримці благодійників з України та з-за кордону. На сьогодні повна вартість навчання студента за один академічний рік в університеті становить 3000 у.о, а оплата, яку самостійно здійснює студент за рік свого навчання, становить тільки 20% від цієї суми. Щоб компенсувати цю різницю, університет звертається по допомогу до різноманітних фондів та приватних доброчинців. Один з найкращих способів допомогти університету – це підтримати наших студентів і стати фундатором стипендії.

2015

VIII Благодійний фольк-баль “Перелаз’ ” 2015

Близько 1 млн. 800 тисяч гривень отримає на підтримку своїх студентів Український католицький університет. Кошти на підтримку навчання студентів надійдуть із благодійних пожертв учасників VIII благодійного фольк-балю «Перелаз’», що відбувся 31 травня. Це – 34 річних стипендії та 1 стипендія «Плюс», які отримають талановиті малозабезпечені студенти університету.

perelaz-19-of-102

«Сьогодні ми як університет даруємо вам цю зустріч-свято як подяку за Вашу щедрість, любов до УКУ, – звернувся у вітальному слові ректор УКУ о. Богдан Прах. – Все те, що ми робимо – навчальні програми та вишколи, нові будівлі – є можливим завдяки Вашій вірі в нас. Найбільшою радістю є те, що ми разом з Господом. У такий складний час для України маємо бути готові до викликів, які нам готує прийдешній день. Сьогодні не маємо права зневірюватися чи бути сумними, а разом повинні показати, що можемо бути разом і у смутку, і радіти, коли є нагода».

У рамках фольк-балю вже традиційно було проведено доброчинну лотерею та благодійний аукціон, найдорожчими лотами якого стали роботи скульптора Василя Ярича, митців Михайла Демцю, Петра Сипняка, Ольги Погрібної-Кох та Юрія Коха.

perelaz-49-of-102За допомогою скайп-зв’язку до гостей звернувся Президент УКУ, Владика Борис (Ґудзяк):

«Царство Боже є між нами. Мені здається, наше з Вами товариство є благословенною спробою жити цим Царством. Ми створені на образ і подобу Божу. Ми є особами, і нам властиво бути у стосунках, відносинах. Як добре, коли ці стосунки є чистими, довірливими, взаєможертвенними, плідними. Коли я дивлюся на Вас, коли згадую останні відвідини Університету, відчуваю, що Царство Боже є реально присутнє на землі. Не все ще упорядковано, багато викликів маємо сьогодні в Україні. Але те, що Ви переживаєте сьогодні – правдиве.

Людина не може до кінця пережити Святої Тройці, якщо вона не може з іншими особами спілкуватися. Якщо немає легкості, що проявляється у закоханості, у ставлення батьків до дітей, а дітей – до батьків, того, що є в правдивій дружбі.

perelaz-22-of-102Ми є втомлені – випробувань багато. Але не сумніваюся, що перемагаємо в особливий спосіб. І це – початок. Потрібно йти вперед. На прикладі наших випускників ми бачимо, як наша інвестиція любові, праці, матеріальна інвестиція дає колосальний плід.

Хочу подякувати за відкритість, що Ви є разом, що ви готові не забувати», – подякував друзям УКУ Владика Борис (Ґудзяк).

Гостей вечора забавляли гурт «Контраст», співачка Оксана Муха та гурт «Mad Heads».

perelaz-101-of-102

Переглянути ФОТОГАЛЕРЕЮ

Про походження та значення терміну “перелаз” та похідного від нього заклику “Перелазь!” почесним гостям свята розповів проректор з програмного розвитку УКУ, д-р Олег Турій. Пропозиція організаторів підготувати доповідь на таку тему виявилася підступною. Чому?! – Дивіться у сюжеті.

2014

VII Благодійний фольк-баль “Перелаз’ ” 2014

Сьомий рік поспіль коло приятелів УКУ збирається разом на Благодійному фольк-балі «Перелаз’», щоб підтримати Університет та його малозабезпечених талановитих студентів. Цьогоріч його учасники задекларували мільйон гривень для цих потреб.

dsc_3697_raw

Понад 200 гостей відвідали Фольк-баль «Перелаз’»

1 червня понад сотня меценатів Університету разом зі своїми родинами відвідали Благодійний фольк-баль «Перелаз’». Для більшості з них – це сімейне свято, де є можливість поспілкуватися з давніми приятелями, весело провести час та долучитися до підтримки УКУ. Традиційним при цьому залишається дрес-код заходу – український національний стрій, а також музична програма. Спеціальними гостями вечора були українська фолк-діва Ілларія, гурт «Гудацька тайстра» та Віктор Морозов з Батяр-Бендом «Галичина», які своїми запальними піснями розважали присутніх.

«Я завжди чекаю цієї події, адже тут ми збираємося з найкращими друзями. З деякими бачимося частіше, а з деякими лише на «Перелазі» чи в спільних подорожах. Таким чином тут згуртувалася цікава українська громада бізнесменів і діячів різного віку, які підтримують Університет», – розповів Володимир Драбик, один із засновників річної іменної стипендії, яку минулого року отримала студентка ІІ курсу Юлія Пархуць.

Для більшості гостей «Перелаз’» – це можливість побачитися з давніми друзями та підтримати Університет

dsc_3756_raw

Андрій Курочка, один з організаторів Фольк-балю, відзначає, що з кожним роком кількість гостей невпинно збільшується. Якщо на перший «Перелаз’» прийшло близько сотні гостей, то цього разу їхня кількість перевищила позначку у двісті осіб: «…Не просто гостей, а наших приятелів. Для нас велике щастя мати довкола Університету спільноту друзів, готових завжди допомогти вирішити проблему, підтримати порадою, фінансово чи просто бути разом», – наголосив Андрій Курочка.

«Кожного року, коли ми сходимося тут разом – нас більшає. Ви приходите щораз більш усміхнені, більш кольорові», – зазначив ректор о. Богдан Прах, наголосивши, що друзі УКУ підтримують Університет на лише на такого роду заходах, але і протягом цілого року, як це було під час подій Майдану, чи коли в УКУ стартувала нова програма для державних управлінців «Good Governance».

dsc_3598_rawРазом з тим «Перелаз’» – це і сімейне свято

 

dsc_3549_rawВідтак і для дітей була розроблена особлива програма

Про те, що для більшості гостей – це сімейне свято, засвідчив і той факт, що значна частина з них прийшла зі своїми дітьми. Для них була організована спеціальна програма – країна «Перелазія» – де були танці, співи, малювання, і навіть ляльковий театр, щоб діти також весело змогли провести час.

Розповідаючи про те, чому вони вирішили прийти і підтримати УКУ, гості зазначають, що їх тут захоплює атмосфера закладу, його особливість в порівняні з іншими навчальними закладами.

«Ми відвідуємо «Перелаз’» вже шостий рік. Таким чином ми хочемо допомогти благодійній справі підтримки УКУ, який є одним із найпрогресивніших вишів України», – розповів Олег Кравчишин.

dsc_3846_rawТрадиційним для «Перелаз’» залишається і аукціон, де гості можуть купити твори сучасних митців, а кошти з аукціону підуть на підтримку студентів УКУ

Традиційно під час Фольк-балю відбулася благодійна лотерея та аукціон, на якому представили близько 30 творів мистецтва відомих українських митців: Валерія Франчука, Степана Химочки, Романа Романишина, Петра Сипняка, Юрія Коха, Ярослава Юзьківа та інших. Також серед експонатів були ікони від іконописної школи УКУ «Радруж» та Пам’ятна медаль, присвячена Св’ято-Троїцькому Мотронинському монастирю – дарунок родини Піркл. Зібрані від аукціону кошти традиційно скерують до стипендійного фонду імені Митрополита Андрея Шептицького для підтримки студентів Університету.

Учасники аукціону зазначають, що для них не так важлива ціна, яку вони готові викласти за твори мистецтва, як те, що ці гроші підуть на підтримку студентів Університету.

dsc_3871_rawБоротьба була за кожний лот аукціону

Роксоляна Шимчук, яка представила для аукціону свої твори – авторські ляльки та жіночі прикраси, розповідає, що це є для неї ще однією можливістю підтримати Університет.

«УКУ формує середовище, майбутнє України. А «Перелаз’», крім того, що це є гарна і яскрава забава в колі приятелів, є також доброю нагодою підтримати справу, в яку віриш. УКУ вже давно вийшов за рамки університету. Це є епіцентр, навколо якого формується дуже гарне товариство – духовно багате і фінансово сильне», – розповіла вона.

Цьогоріч аукціон, який відбувся на Фольк-балі, підтримав не лише студентів Університету. Частина коштів з кожного проданого твору буде перерахована на містечко Милосердя св. Миколая на Франківщині, організоване монахинями – сестрами Воплоченого Слова, які опікуються дітьми, молодими самотніми матерями.

Та найбільший подарунок Університету на Фольк-балі зробив давній приятель та Сенатор УКУ Ярослав Рущишин.

«Бачу, що тут зібралися люди, які знають, що таке стратегічне бачення, і всі прекрасно знають, що за покоління-два нам це, як кажуть галичани, «гикнеться». Якщо вкладемо в цей Університет, то дивіденди будуть вже не за горами. Розуміючи важливість УКУ та його студентства в процесі творення нової країни, ми вам хочемо щось подарувати», – сказав Ярослав Рущишин.

Після цих слів вони з маленькою племінницею розгорнули чек на один мільйон гривень – суму, яку пан Рущишин задекларував на потреби Університету.

dsc_3810_rawЯрослав Рущишин задекларував один мільйон гривень на потреби Університету

Після завершення аукціону слова подяки жертводавцям висловив і президент УКУ владика Борис (Ґудзяк).

«Я хочу Вам подякувати за те, що Ви є моїми особистими друзями, друзями УКУ, за те, що Ви підтримували дух свободи нашої країни в останніх місяцях. Дякую вам за підтримку тих студентів, які вчаться в УКУ. Ці молоді люди надзвичайні. Коли ми їх можемо підтримати, дарувати їм свою довіру – вони ростуть. Я радію, що в нас з’являється чимраз більше студентів зі Cхідної України, не один з них вчиться завдяки іменним стипендії, які Ви надаєте. Низький Вам за це уклін», – завершив Владика.

dsc_3928_rawЗапальні танці на «Перелаз’» під батярські пісні від Віктора Морозова та батяр-бенду «Галичина»

Таким чином близько 40 студентів УКУ вже наступного навчального року отримають стипендії Фонду ім. митрополита Андрея Шептицького та іменні і корпоративні стипендії, засновані друзями Університету.

dsc_3891_rawСтуденти УКУ також забавлялися на Благодійному фольк-балі, й забавляли гостей

2013

VI Благодійний фольк-баль “Перелаз’ ” 2013

Близько 700 тисяч гривень отримає на підтримку своїх студентів Український Католицький Університет із благодійних пожертв, що їх зголосилися скласти учасники VI благодійного фольк-балю «Перелаз’» 2 червня цього року. Усі кошти вже у вересні буде присуджено в якості навчальних стипендій талановитим малозабезпеченим студентам Університету.

«Це вже шостий «Перелаз’» в історії УКУ, – сказав, відкриваючи фольк-баль, Віце-ректор УКУ  Мирослав Маринович, – на нього зголосилася рекордна кількість людей. Ми дякуємо нашим друзям за розуміння  – нові будівлі, інтер’єри Університету, а також навчальні програми та вишколи – все це є можливим завдяки конкретним пожертвам всіх тих, хто вірить в нас».

DSC_3606

Під час skype-спілкування з владикою Борисом

Виступи легендарних Тараса Петриненка, Тетяни Горобець та задеркуватих і запальних мукачівців з гурту «Рокаш», і, без сумніву, скайп-спілкування із Владикою Борисом Ґудзяком, стали «родзинками» цьогорічної акції, що подарували гостям УКУ незабутні враження.

Для благодійників «Перелаз’» став окремою нагодою заснувати двадцять річних, дві піврічні, та сім квартальних іменних стипендії.

DSC_3614

У рамках фольк-балю вже традиційно було проведено доброчинну лотерею та благодійний аукціон, лотами якого стали роботи відомих митців, як-от Михайла Демцю, Петра Сипняка, Володимира Богуславського, Ігоря Романка, Романа Петрука, Володимира Патика та інших. Результатом аукціону, де жодна робота не залишилася без уваги, стали 230 тисяч гривень, з яких також буде надано стипендії студентам УКУ.

Цьогорічний фольк-баль став найуспішнішим за всі шість років його проведення.

2012

V Благодійний фольк-баль “Перелаз’ ” 2012

Учасники цьогорічного Благодійного фольк-балю «Перелаз’», який відбувся 26 травня у Львові, задекларували близько півмільйона гривень для підтримки талановитих та малозабезпечених студентів Українського католицького університету.

Під час «Перелазу» було домовлено про заснування чотирьох квартальних, чотирьох піврічних та чотирнадцятьох річних стипендій для студентів Українського католицького університету на 2012-2013 навчальний рік.

Цьогорічний фольк-баль, що зібрав понад сто п’ятдесять представників підприємницьких кіл Львова, Тернополя, Вінниці та Києва, став справжнім родинним святом.

«Місія нашого Університету – допомагати молодим людям пережити таїнство життя: його радість, мир, красу. Скільки цієї краси і глибини є у наших традиціях, в українській гостинності, у здібності спілкуватися , – сказав під час відеозвернення до гостей балю ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк. –  Ми дякуємо всім тим, хто творить чим раз більшу родину Українського католицького університету. Хочу від глибини серця подякувати вам за вашу приязнь, за вашу близькість, за вашу присутність, за те, що ви повірили в УКУ і в майбутнє України».

Спеціальними гостями вечора були українські співаки, фіналісти телевізійного проекту «Голос країни» Тоня Матвієнко та Арсен Мірзоян. Крім того, запальні танці для гостей влаштував гурт «Йорий Клоц» та скрипаль-віртуоз Василь Попадюк.

Традиційно під час фольк-балю відбулася благодійна лотерея та аукціон, на якому представили 27 творів мистецтва відомих українських митців: Івана Проціва, Миколи Шимчука, Петра Сипняка, Ігоря Романко, Сергія Савченко, Юрка Коха, Олега Дергачова та інших.

Найдорожчими лотами стали твори львівського художника Михайла Демцю і американських графіків українського походження Вальтера Свириденка та Якова Гніздовського. Зібрані від аукціону кошти будуть скеровані до стипендійного фонду імені Митрополита Андрея Шептицького для підтримки студентів університету.

2011

IV Благодійний фольк-баль “Перелаз’ ” 2011

2010

III Благодійний фольк-баль “Перелаз’ ” 2010

Близько 230 тисяч гривень отримає на підтримку своїх студентів Український Католицький Університет із благодійних пожертв, що їх зголосилися скласти учасники ІІІ благодійного фольк-балю «Перелаз’» 29 травня цього року.

Усі кошти підуть у Стипендійний фонд імені Митрополита Андрея Шептицького, який було засновано в Університеті 2008 року, щоби допомагати талановитим малозабезпеченим студентам здобувати добру освіту в безкорупційному середовищі.

”«Перелаз’» – це подія, що щороку збирає багато гарних, глибоких і жертовних людей, – сказав, відкриваючи фольк-баль ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк. – Наш Університет, у якому є 1300 студентів, серйозні навчальні та видавничі програми, має набагато більшу ціль, аніж тільки бути навчальним чи науковим закладом. Ціль нашої праці і молитви – щоб ті міжособистісні стосунки, для яких ми створені на подобу й образ Божий, плекалися і допомагали подолати той страх, який запановує нашим суспільством».

Дитячі картини на склі, фотовиставка, виставка робіт студентів Іконописної школи УКУ, українська забава під виступ гурту «Божичі», що познайомив учасників балю зі східноукраїнськими автентичними наспівами та провів майстер-клас народного танцю, – це ті «родзинки» цьогорічної акції, що подарували гостям УКУ незабутні враження. Для благодійників «Перелаз’» став окремою нагодою заснувати шість річних, одну піврічну, три квартальні стипендії та три стипендії літнього семестру. Ярослав Хариш, учасник Львівського кола приятелів УКУ й фундатор річної стипендії пам’яті Івана Хариша, вважає: «Невипадково Стипендійний фонд імені Андрея Шептицького зародився в стінах УКУ. Адже саме тут витає дух Церкви, яким жив наш великий Митрополит, що цілим своїм життям показав приклад любові до Бога та свого народу. Ми маємо велику честь приєднатися до шляхетної справи благодійництва. Меценатство глибоко притаманне людині, в серці якої живе християнська любов до ближнього. Тільки безкорисливо творячи добро, можемо осягнути щастя і для себе, і для своїх близьких, і для цілого українського народу».

У рамках фольк-балю вже традиційно було проведено доброчинну лотерею та благодійний аукціон, лотами якого стали чимало картин відомих художників, як-от Михайла Демцю, Любомира Медведя, Сергія Савченка, Михайла Безпальківа, Юрка Коха, Адріяна Гелитовича та інших. Результатом аукціону стали 75 тисяч гривень, з яких також буде надано стипендії студентам УКУ.

Довідка

Сьогодні середня вартість одного року навчання в Українському Католицькому Університеті становить 20 тисяч гривень – це співмірно із вартістю навчання у державних ВНЗ. Студенти оплачують в середньому лише 20% цієї суми. Решта коштів покривається найперш добродійними пожертвами достойників з різних країн і континентів. Та все ж, не кожній родині під силу оплатити навіть одну п’яту від повної вартості навчання. Це спонукало Університет 2008 року заснувати Стипендійний фонд імені Митрополита Андрея Шептицького на підтримку талановитих малозабезпечених студентів УКУ. Фольк-баль «Перелаз’» став основним інструментом збору коштів до цього Фонду.

2009

ІІ Благодійний фольк-баль “Перелаз’ ” 2009

110 тисяч гривень на стипендії талановитим студентам УКУ зібрав ІІ Благодійний фольк-баль “Перелаз’”, що відбувся 30 травня 2009 року.

Гості свята змогли взяти участь у відкритому благодійному аукціоні творів мистецтва, побачити театралізоване дійство за мотивами “Лісової пісні” Лесі Українки, яке представляла творча майстерня Львівського академічного театру імені Леся Курбаса, забавитися під чудову музику рівненського гурту “Чорні черешні” – й водночас підтримати своїми доброчинними внесками майбутню інтелектуальну еліту України.

Відкриваючи баль, ректор УКУ о. д-р Борис Ґудзяк зазначив: «Ми дуже вдячні, що останнім часом і наша влада, і бізнес, і творчі кола простягають руку нашому Університетові. Таким чином крок за кроком ми відновлюємо спілкування в нашому місті між різними його секторами, різними спільнотами, різними віковими категоріями». Руку підтримки Університетові простягли близько 140 львівських добродійників; багато хто з них брав участь у балю вже вдруге, відновлюючи у місті Лева та в Україні живу традицію меценатства. Щедрі пожертви будуть долучені в Стипендійний фонд імені Митрополита Андрея Шептицького, який заснували 2008 року, під час першого “Перелазу”, і кошти з якого вже дали можливість покрити річну вартість навчання (а вона становить 20 тисяч гривень) трьом студентам та половину вартості навчання двом малозабезпеченим студентам УКУ.

Новою можливістю цьогорічного фольк-балю стало заснування іменних стипендій – квартальних (5 тисяч гривень), піврічних (10 тисяч гривень) та річних (20 тисяч гривень). І вже знайшлися люди доброї волі, які, розуміючи, наскільки важливим для майбутнього України є виховання високопрофесійних та збагачених духовно кадрів, підтримали ідею іменних стипендій власним прикладом. Квартальну стипендію на честь своєї донечки Катерини директор з інвестицій Універсальної Інвестиційної Групи Андрій Худо. Фундатором річної стипендії на згадку про свого батька Василя Шумського – високоосвіченої людини, громадського діяча, заслуженого інженера України – став підприємець, студент Львівської бізнес-школи УКУ Костянтин Шумський. «Український Католицький Університет – це вищий навчальний заклад абсолютно нового типу, – коментує брат фундатора стипендії. – Це інституція, яка вже зуміла створити середовище, вільне від корупції, яка працює в гуманітарній сфері, тобто будує наше з вами інтелектуальне майбутнє. Усе це спонукало мого брата підтримати студентів цього вишу через створення стипендійного фонду».

2008

I Благодійний фольк-баль “Перелаз’ ” 2008

31 травня в стінах Українського Католицького Університету відбувся благодійний фольк-баль «Перелаз’» який мав на меті стати першим кроком у рамках заснування навчальної стипендії імені Митрополита Андрея Шептицького.

Одним із почесних гостей балю був голова Львівської обласної ради Мирослав Сеник, який і відкрив це дійство. Гості, які вирішили долучитися до шляхетної справи – підтримки талановитих студентів УКУ, – мали нагоду потанцювати під музику фольк-гурту “Бурдон”, послухати багатий спів Антоніни Матвієнко, подивитися дійство від молодих акторів театру Леся Курбаса.

Важливою частиною фолькбалю, що відображала меценатство Шептицького, який свого часу активно підтримував талановитих українських митців, став благодійний аукціон, який зібрав на стипендії понад 60 тисяч гривень. На основі зібраних коштів буде профінансовано навчання двох маґістрантів на богословській та історичній програмах – Марії Яреми та Оксани Леськів – найуспішніших бакалаврів 2008 року. Ще дві стипендії підтримають двох найкращих за рейтингом цьогорічних вступників УКУ. Нагородою ім. Митрополита Шептицького відзначено найкращу випускницю ФБФ Олесю Криськів. “Одна з дуже важливих речей, без якої неможливо сформувати людей здатних нести відповідальність не тільки за себе, а й за інших, за спільне добро, є культура дотримання якості у всьому, що робиш. Митрополит Андрей сам належав до таких людей і доклав величезних зусиль для виховання особистостей з такою поставою. У сьогоднішній Україні брак людей спроможних запропонувати високі стандарти в своїй галузі або ж поліпшити наявні, є однією з головних причин нашого суспільного секонд-хенду. Отож ми вирішили підтримати тих наших студентів, які справді хочуть здобувати знання й вести за собою у цьому прагненні інших”, – каже перший проректор УКУ д-р Тарас Добко.